Основно правило е дека простор полн со креативност и живост – Ве исполнува со желба за работа. Ја разбудува креативноста во Вас, за која можеби не сте ни знаеле дека ја поседувате и ја зголемува Вашата продуктивност. Водејќи се токму од тоа правило рекламната агенција JWT ја уреди својата нова канцеларија сместена во срцето на Амстердам. [sociallocker]Иако станува збор за градба од XIX век, сепак таа во внатрешноста е модернистички уредена. Канцелариите се наоѓаат во близина на Leidse Square и имаат успешен дизајн кој е мешавина на различни и чудни графички дизајни од страна на RJW Elsinga. Од лифтот, ходниците, салата за состаноци и секоја канцеларија има свој посебен печат кој во склоп на се изгледа извонредно. Би било прекрасно да се работи во ваков амбиент, зар не? Погледнете за што станува збор.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11

12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГерманска книжевност | Der moderne Buchdruck
Следна објаваВозење во воз
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР