Kyle Thompson е млад фотограф кој креира 365 дневен проект, со кој ни овозможува визуелно патување на нашата имагинација. Неговите фотографии преовладуваа со неверојатен, надреален и морничав стил. Thompson вели: „Јас сум инспириран од музиката, уметнoста и околината. Ги обожавам бизарните слики на Zdzislaw Beksinski. Сакам да цртам, често останувам до доцна во ноќта слушајќи музика и цртајќи концепти се’ додека не излезе нешто што ми се допаѓа.“ Погледнете за што станува збор.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Буда во сенка
Следна објаваАлма и продавницата за играчки
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР