Незалудно многумина велат дека фотоапаратот е најдобриот придружник во патувањето – некоја локација или момент останува овековечен на фотографија, кога по извесни години ќе избледи меморијата. Знаејќи го ова, а истовремено сакајќи да се издвои од толпата фотографи, Gokhun Guneyhan илустрира фотографии од впечатливи европски градови со интересна типографија. Секоја од фотографиите е со уникатен типографски печат која соодвестува на европскиот град.

1

2

3

4

SONY DSC

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCalvin Klein | Провокации
Следна објаваЗадникот на Ким Кардашијан
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР