Доаѓа Нова година, нови 12 месеци, нови календари. Еве една серија фотографии за календар, направена од фотографот Mirko Frank. 12 прекрасни автомобили, 12 прекрасни фотографии, снимени во Штудгарт. Сите љубители на стари автомобили ќе уживаат во секој месец од годината со ваков календар. Погледајте внимателно, секоја фотографија има своја историја и приказна, дозволете да Ви биде раскажана. Уживајте.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDesigual | лето ’14
Следна објаваТоп 10 летни парфеми
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР