Спалната соба е главната просторијата во домот во која најважно е да владее пријатна и релаксирачка атмосфера, за Вие да имате мирен сон и да го добиете потребниот одмор од дневните обврски. Со таа цел избравме 25 спални соби чие уредување е инспирирано од Зен учењето, каде преовладуваат пријатните бои, природните материјали и минималистичкиот мебел, чиј ентериер влијае позитивно и медитирачки на сите сетила.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМува
Следна објаваВизуелни цитати | Evan Robertson
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР