На фотографија на Kamala Kannan е прикажана сенка на дете што трча со балони, фотографирана во Индија. Тоа што авторот избрал да ја фотографира сенката наместо самото дете, дава можност секој од нас да се пронајде во силуетата и да погледне назад кон едно друго време, носталгично да се потсети на своето безгрижно детство…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMarc Jacobs | Боксерски ѓердани
Следна објаваОблечете ја Вашата книга
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР