A Good Day to Die Hard, односно култната акција „Умри машки“ доби и свое петто продолжение.   Во филмот Брус Вилис е повторно во улогата на херојот  Џон Меклејн, овој пат оди во Русија  за да спречи терористичка закана.

Жанр:  Акција – Крими – Трилер

Режија: John Moore

Актери: Bruce Willis, Jai Courtney и Mary Elizabeth Winstead

Премиера во САД: 14 Февруари 2013

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНевести и вдовици | Џоана Кустра
Следна објаваTrue romance | Храброста да се сака
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР