114.000 квадратни метри на кои интересно се стационирани нови/рециклирани книги, музика, филмови, видео игри и сл, кои секојдневно привлекуваат илјадници луѓе да поминат низ широко отворените врати на Bookmans, мулти-книжарница која се наоѓа во Аризона, САД. Совршено место за страствените читатели, вистинските гејмери, филмските фанови и музичките наркомани да најдат заеднички јазик согласно нивните вкусови и преференции. Со поддршка на уметноста, музиката и литературата, Bookmans оддава почит на сите големи уметници во сите области, а ова кратко видео говори доста за посветеноста и љубовта кон убавиот пишан збор. Со домино-ефект на нивните наслови, проследете и уживајте во нивниот креативен маркетинг.

СПОДЕЛИ
Претходна објава2012 – од книга на филм
Следна објаваУбавината на Грди
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР