Доколку сте верни следбеници на фудбалот, тогаш потполно ви е позната еуфоријата која ја создава секој успешен шут кон мрежата, френетичните врисоци од трибините и сите егзибиции на играчите на теренот по постигнувањето гол. Но, она што не ви е познато е, како ќе изгледа истото сценарио, кога на и онака вжештената атмосфера ќе се додадат неколку ,,посебни” холивудски елементи. Ви го претставуваме видеото кое е успешен продукт на таквиот обид. Kреативно видео за љубителите на кралот на спортовите – фудбал на холивудски начин!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКаква маскара да одберете?
Следна објаваКанцеларии во кои ќе добиете крилја | Red Bull
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ