,,Животот не е чекање бурата да помине, животот е да научиш да танцуваш на дождот.”

Малото слонче ужива во комбинацијата на дождовни капки и жуборливиот водопад кој проникнува од карпите. Даровите на природата кријат безброј радости. Прегрнете ги и танцувајте радосно во ритамот на дождот.

СПОДЕЛИ
Претходна објава20 несекојдневни вазни за цвеќе
Следна објаваФутуристичка банка
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ