Точно – светот дефинитивно се врти околу нив. Што постигнале, за кого се венчале, што облекле, како се однесувале. Новитети, стил, дуети, публикации, премиери и фестивали. Омилена, а воедно и најбезбедна тема за разговор во било кој круг бидејќи СИТЕ се интересираат за славните. Но, зошто никој не се заинтересирал да провери кој им е стилот на читање, кои автори ги преферираат или дали воопшто се вбројуваат во групата на читатели? Оваа интересна галерија претставува сумарум на професионални фотосесии, сцени од филм; но и случајна фотографија додека уживаат во читањето… Погледнете кој од ѕвездите се издвојува според оваа благородна навика.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИгра на кубизмот
Следна објаваМали задоволства
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР