Пред извесно време ви ја прикажавме галеријата на Модни додатоци кои се јадат, создадени од фотографот Fulvio Bonavia и изложени во неговата книга “Прашање на вкус“.

Денес ви нудиме нова серија фотографии од овој уметник, наречена “Мирис на цвет“. Смислата и на овој проект е иста ккао и на предходниот: облека, модни додатоци и чевли, но овој пат направени исклучиво од цвеќиња. Сите модели кои ќе ги видите подоле се реални и не се доработувани во Фотошоп, но за жал се во неносливи големини.

Интересно!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГламур и филм | Кански филмски фестивал 2012
Следна објаваГрафити револуција
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР