Непосредно пред одлуката што да зготвите денес за ручек или, во крајна линија, што да изберете од менито: германското дизајн-студио Kofere настапува со извонредна идеја да го преточи самиот Готвач во јадење. Првиот и единствен Готвач кој навистина може да се чита, готви и јаде: направен од 100% свежа паста и достапен да се отвори, исполни со состојки и конечно да се зготви. Дизајниран како посебен проект за голема германска издавачка куќа.

Вистинскиот Готвач, овој пат во облик на класично пакување лазања може да се подготви следејќи ги едноставните инструкции во кои може да се покажат и најаматерските готвачи. Спремно и фамозно, уживаjте во Вашиот ручек, што и да изберете!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПарче бетон како ремек дело
Следна објаваФилм | Total Recall (2012)
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР