Кога “заколната” Њујорчанка ќе го замени својот стан на Менхетен за хотелски апартман во Париз, знаете дека е време и вие да го направите истото. Барем за викенд.

Кери Бредшо можеби е заштитен знак на Њујорк, но последните две епизоди од култната серија „Сексот и градот“ се случија во градот на светлината со причина, поместувајќи ја оваа заколната Њујоркчанка од лежерниот во полираниот париски шик. Да, за љубов.

А каде што има љубов, има и романса, а не е чудно што главните сцени се снимаат во еден од најромантичните хотели со пет ѕвезди во Париз – Hôtel Plaza Athénée, поточно во апартманот Eiffel Suites.

Со апартманот добивате приватен превоз и батлер, луксузна спална соба, мермерна бања, свежо овошје и зеленчук, како и мини бар. Гостите сами избираат постелнина, а домашните миленици се добредојдени.

Сепак, најдоброто од сè што е вклучено е прекрасниот поглед од терасата на Ајфеловата кула.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗабавете го процесот на стареење со овие совети
Следна објаваКако да се облечете за филмот Барби а да изгледате како возрасна личност
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ