Ова е светот на Барби, а ние само живееме (и купуваме) во него.

Барби-манијата целосно го зафати целиот свет пред премиерата на долгоочекуваниот филм на Грета Гервиг „Барби“. Гледачите прават посебен ритуал на одење во кино, внимателно планирајќи розова (или бебешко сина) облека.

Иако нема да ви кажеме се што се случува во – веќе популарниот – филм, можеме да кажеме дека Барби сигурно ќе ги погоди и не толку младите девојки. Но, пред се, овој филм е еден вид ода на розовата безгрижност, и наш личен момент да ја прегрнеме розовата боја од глава до пети! И пердуви! И ултра-женствените модни додатоци!

Ако некогаш постоело време да се забавуваме добро во кино, сега е тоа. Во следниот текст ви пренесуваме 3 предлози за совршени Барби комбинации за поврзрасните  девојки.

Кежуал Барби

Шик Барби

Кул Барби

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да уживате во Париз по примерот на Кери Бредшо?
Следна објаваКолку вода треба да пиете за време на екстремно високите температури?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ