Секојдневната шминка треба да биде пристојна, додека шминката за ноќните забави е малку посилна, а кога е во прашање новогодишната и боќиќната ноќ, шминката можете да ја „зачините“ со многу светки, црвен кармин, сенки во бои за очи.

Нова Година 2022 пристигна, сега следат божиќните празници како и прославата за стара-нова година.

Инспирација побарајте во овие неколку примери …

Инспирација побарајте во овие неколку примери …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏоан Колинс го продава станот на Менхетен инспириран од легендарната серија “Династија”
Следна објаваNew solo exhibition by Lida Sherafatmand at Flower Art Museum ( The Netherlands)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ