Како да направите зачинет оброк со лосос?

TikTok е неисцрпен извор на инспирација кога станува збор за многу работи. На TikTok можеме да најдеме разни совети за убавина, ефективни вежби, модна инспирација, но и генијални рецепти.

Ние ги сакаме рецептите на Тик Ток затоа што се многу лесни и брзи за подготовка, а се неверојатно вкусни. Тестенините со фета сирење и домати не беа најздравото јадење, но во моментов најпопуларниот рецепт на TikTok е исто така брз, фин и здрав.

Ова е зачинет оброк со лосос, а рецептот можете да го дознаете подолу …

Состојки:

– лосос

– суши ориз

– суши алги

– авокадо

– зачинет сос

– соја сос

– мајонез

Припрема
Зачинете го лососот со сол и бибер и пржете го во тава. Паралелно со лососот сварете го суши оризот. Откако ќе се испече лососот, потребно е да се исецка со вилушка и да се додаде варениот ориз во сецканиот лосос. Мешавината од ориз и лосос треба да се зачини со соја сос, мајонез и лут сос по желба и добро да се измешаат. Додадете го авокадото на врвот на садот, а суши алгите сервирајте ги со оброкот.

Откријте го вистинскиот начин како да го јадете ова јадење ovdje.

НЕМА КОМЕНТАРИ