Во зима, сонцето заоѓа порано и температурите се ниски, па затоа Edelweiss, британскиот производител на пијана, презеде олимписка мисија: да создаде свое сонце …

Резултат на нивната работа е величествениот Solis, пијано инспирирано од соларните калифорниски панорами кое го имитира будењето на истоимената sвезда. Solis е многу повеќе од инструмент – тоа е уметнички, луксузен и уникатен подвиг.

Пијаното Солис неодамна ги освои просториите на своето ново гнездо, куќата на богат клиент во Лос Анџелес, очигледно љубител на уметноста … Овој многу среќен сопственик може да се пофали дека си купил единствено парче, кое е уникатно и неповторливо, ремек-дело направено по мерка од Марк Норман, креативен директор на англискиот производител.

За да се реплицира брановидната рефлексија на sвездата, површината на пијаното Solis се состои од спој на два материјали: бронза Хеирлум, патинирана и украсена со златни ливчиња од 23,5 карати.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСупер модерна и класична вила во Санкт Петербург!
Следна објаваСкопје Сити Мол ги изненади своите посетители за Светскиот ден на Нутела
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ