Оваа скриена вила е прва во низата луксузни резиденции со потпис COVET House, за да ги инспирира професионалците и љубителите на дизајнот, да достигнат нови височини во новата ера …

Со цена од 8,5 милиони долари, оваа вила од 500 квадратни метри се наоѓа во Русија, содржи елегантен ентериер нарачан со модерен, класичен допир и совршен баланс помеѓу рачно изработени парчиња и поприродни, функционални елементи.

Резултатот од оваа фузија е удобен дом, кој е идеален за модерен, луксузен начин на живот. „Овој проект е одлика на луксузниот дизајн. Комбиниравме врвни парчиња со модерна естетика и ги претворивме во реалност “, изјавија од брендот COVET House.

Погледнете како изгледа овој луксуз во нашата галерија …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршен пролетен моден додаток- чанта Coussin на Louis Vuitton –
Следна објаваНовото пијано на Edelweiss, Solis- инспирирано од сонцето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ