Луксузниот бренд Cartier го претставува славниот пантер како централен дел од своите колекции повеќе од еден век, а сега е повторно на сцената …

Пантерот го краси нивниот најнов часовник Ronde Louis Cartier Straw и Gold Marquetry, кој исто така е длабоко вкоренет во традицијата на овој бренд. Новитетот ја имаше својата премиера за време на изложбата Watches & Wonders, а нè запозна со традиционалната уметност на маркетингот.

Овој тежок и деликатен процес започнува со гравирање на бројчаникот со груби контури на пантерот, по што следува поставување на цевчиња во различни нијанси, од кои секоја е совршено рачно исечена како парче сложувалка.

Потоа, златото се нанесува на бројчаникот кој му дава длабочина, а во комбинација со емајлирање, тој навистина оживува. Потребни се над 100 часа работа за да се направи еден таков модел, од кои дури 97 се трошат на самиот бројчаник.

Овиј часовник, покрај пантерот има и прекрасни дијаманти како украс, рачно се навива и понуден е само во 30 парчиња.

СПОДЕЛИ
Претходна објава‘’Black Friday Week’’ во Скопје Сити Мол
Следна објаваСовети за успешно одгледување на растенијата во затворен простор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ