Британскиот музичар Стинг стана познат за време на постоењето на групата The Police, а песните што ги напиша за групата се сметаат за едни од најдобрите во историјата на популарната музика.

Групата не постои од 1986 година, а Стинг продолжи со соло кариера и сè уште покажува професионализам и талент, создавајќи музика која комбинира џез хармонија, кадифен глас, келтски мотиви, ритам и блуз и рокенрол.

За својата работа, тој доби 17 Гремија, Златен глобус, награда Еми и 4 номинации за Оскар.

Роден е а 2 октомври 1951 година, а ние ве потсетуваме на нееговите најпознати хитови.

Desert Rose

Fields Of Gold

Englishman in New York

Fragile

Shape Of My Heart

All This Time

Fortress Around Your Heart

Russians

If I Ever Lose My Faith in You

When We Dance

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGiuliva Heritage и H&M најавија соработка на заедничка колекција!
Следна објаваЕсенски тренд: кожни јакни за секој ден
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ