Италијанската Сардинија е втор по големина италијански остров, кој со години е едно од најелитните и најпопуларните летувалишта во Европа, а она што најмногу ги привлекува туристите во текот на целата година се прекрасните кристално бели плажи, тиркизното море и специфичната атмосфера на овој магичен италијански остров.

И токму на овој италијански остров се наоѓа досега најубавата плажа на Медитеранот; Кала Мариулу се наоѓа на источниот брег на Сардинија, во провинцијата Нуеро. Оваа чудесната плажа со камчиња е опкружена со прекрасни варовнички карпи, целосно покриени со миризливи медитерански растенија кои, заедно со богатата култура, околните живописни градови и неверојатна гастрономија, обезбедуваат уникатно, автентично медитеранско искуство кои многумина го бараат. Кристално чистата вода и големата видливост на оваа локација го направија нуркањето како една од најпопуларните активности на островот, а прекрасните карпи што извираат од морето формираат островчиња на кои лесно можете да испливате.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата генерација на најпосакуваниот ŠKODA Octavia семеен автомобил е тука
Следна објаваКако се носат комбинезоните ова лето?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ