Комбинезоните се една од омилената облека на трендсетерките во големите модни престолнини.
Во сезоната лето 2020 година, девојките одбираат опуштени ленени комбинезони,  модели од памук, кежуал модели од тексас или лесни свилени опции.

Со одбирањето на комбинезони, можете да заштедите неколку слободни минути пред да ја напуштите куќата, затоа што не треба да се прашувате што да додадете на пантолоните или здолништето.

Девојките ги сакаат комбинезоните заради нивната практичност и функционалност.

Ова лето девојките ги носат спортските модели со транспарентни папучи, избираат модели со необични кроеви, носат комбинезони со лепенки и џебови, ги комбинираат со кошули и опуштено парадираат низ улиците на Париз, Милано, Лондон и Њујорк.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCala Marioulu – волшебна дестинација која остава без здив
Следна објаваДали знаете кое колоритно дуо е хит на оваа сезона?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ