Личниот стил е одраз на карактерот, хармонија 

од тоа кои сте и како изгледате.

Тој се менува со развојот на личноста и спаѓа во многу индивидуална и интимна категорија.

Како што наоѓаме инспирација во секој нов ден, така е и кога станува збор за бојата, како многу важен сегмент на облеката. Флуоресцентно розовата  се согласи со силната портокалава!

Можеби мислите  дека е премногу?

Всушност, хармонијата на овие две палети на бои прави колоритен крик и остава впечаток на бесконечно лето.

Дозволете вашиот летен стил да жари со силни и весели бои!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако се носат комбинезоните ова лето?
Следна објаваКраткото тениско здолниште стана моден тренд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ