Ако сте едни од оние кои решиле да ја покажат својата завидна фигура на плажа ова лето, тогаш сигурни сме дека веќе некое време сте во активна форма. Почетокот на јуни е вистинско време да пронајдете едноставни и во исто време ефективни вежби што ќе дадат резултати за кратко време, а тоа најдобро го нудат јога вежбите.

Да се ​​има рамен и цврст стомак е сон на скоро секоја жена, а покрај тоа што естетски е пријатно за око, рамниот стомак во голема мерка придонесува за здраво држење на телото и стабилизација на долниот дел на грбот. Ако некогаш сте вежбале , веројатно веќе сте забележале колку е важна јачината на торзото за успешно работење, но и за целокупното физичко здравје и слободно движење. И покрај популарното мислење дека е неопходно да се извршат многу напорни и долготрајни вежби за зајакнување на торзото, бројни „јоги“ го докажуваат токму спротивното. Со лесни јога вежби, можете да ги зајакнете не само стомачните мускули, туку и подлабоките стомачни мускули, кои ви овозможуваат стабилност при вршење разни позиции на рамнотежа. Затоа подолу издвоивме пример за одлични вежби со кои лесно ќе ги започнете стомачните мускули, а кои, со диетално богата диета, ќе дадат резултати многу брзо!

СПОДЕЛИ
Претходна објава#Истражуваме #ЛетоBоМакедонија #АрхеолошкиЛокалитети
Следна објаваНовата колекција на Фенди – рачно ткаена иконичната торба Peekaboo!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ