За сезоната пролет / лето 2020 година, брендот Фенди претстави нови силуети кои доаѓаат со фантастични женствени дизајни и совршени нијанси за лето. Дизајнирани од Силвија Вентурини Фенди, новитетите ја вклучуваат и торбата Peekaboo, која ја потенцираше прекрасната техника Intrecciato.

Клучните парчиња во колекцијата вклучуваат paper-bag шорцеви, кошули – палтa со дворедно закопчување и јакни украсени со многу интересни дизајни и богати материјали.

Џеповите и рабовите создаваат уметнички допир во целата приказна, додека летното крзно е комбинирано со цветна ликра. Што се однесува до додатоците, италијанската модна куќа ја преработи својата Peekaboo торба со помош на рафија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдноставни јога вежби за рамен и тониран стомак
Следна објава~Потиснат потенцијал~ прва самостојна изложба на Душан Стефановски
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ