Во последните неколку години, розовите ентериери се почесто ги среќаваме во угостителски објекти како ресторани, кафулиња и хотели.

Сепак, опсесијата со розовата боја се чини дека се префрлила и во дизајнот на просторите во кои живееме секој ден – во домовите. Доказ за тоа е дефинитивно најновиот проект на познатото тајванско студио за дизајн на ентериер – КЦ Студио, кое дизајнираше викендичка во Тајван, која се наоѓа веднаш покрај морето. Самото име на проектот „Pink house“ открива дека станува збор за декорација која се карактеризира со розова боја која ја има скоро во секоја просторија на трите спрата! Розовата минерална боја е основа за сите ѕидови и тавани во куќата, а мермерните површини и геометриските елементи од челик и розово злато им даваат на собите посебен, елегантен стил кој е надополнет со разни розови предмети и материјали во својата природна боја, така што се игра со нијанси на розовата боја низ целиот простор.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантна масичка за шминка!
Следна објаваМодна историја: како настанаа легендарните дво-бојни балетанки Шанел!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР