Сите сонуваме да го обновиме просторот во кој живееме и да создадеме ентериер од соништата.
Но, за жал, реалноста не секогаш го одразува се она што сме предвиделе или сочувале како инспирација во нашите мобилни телефони.
Убаво уреден простор е нешто кон кое сите се стремиме, но и нешто за кое што не мораме да потрошиме голема сума пари.
Со помош на паметно размислување, сите можеме да создадеме убави и корисни парчиња мебел што одговараат на нашиот буџет.

Триковите на Икеа се одличен начин да се направи токму тоа. Погледнете и инспирирајте се, се работи само за две фиоки кои можете да ги комбинирате со огледала, лампи и други детали кои оставаат силен впечаток.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРецепт за пијалок од куркума и ѓумбир за силен имунитет!
Следна објаваРозовата е новата боја во ентериерите за 2020
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР