The Getty Museum во Лос Анџелес реши да ги забавува луѓето и да ги мотивира за културно издигнување. Имено, познатиот музеј побара од фановите да ре-креираат познати уметнички дела и да ги објават на своите социјални мрежи, а резултатите се повеќе од хумористични.
Подолу ви ги донесуваме најдобрите ре-креации на уметнички дела.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРомантични и разиграни пролетни модели на кошули
Следна објаваКои се позитивните работи од самоизолацијата?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР