Патувањето е нешто што не збогатува соискуства, надополнува и не прави подобра личност. Најчесто сакаме да избегаме во светските метрополи и да го почувствуваме светот на дланката на нашите раце. Нема ништо подобро од истражувањето на природата воодушевувајќи се колку неверојатна може да биде.

Во Аризона, недалеку од границата со Јута, се наоѓаат Брановидните карпи. Овие се нереално убави “бранови” формирани од песок и датираат уште од пред 190 милиони години. Карпите се создаваат од силни ветрови и вода, создавајќи песочна почва што подоцна се формирала во она што денес го гледаме.. Поради фактот дека станува збор за целосно природно место кое не почувствува човечка рака, Брановидните карпи се на врвот на желбите на сите авантуристи и љубители на природни чуда.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСветски ден на шегата – различни толкувања кај народите!
Следна објаваНовата пролетна колекција на Tommy Hilfiger, TommyXLewis 2020
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР