Одвоите еден ден неделно за да го исчистите организмот од месо, слатки и пецива. Цел ден, јадете ја само оваа витаминска чорба и исчистете го телото.

Поребно:

1/2 праз
2 моркови
1 целер
1 корен од магдонос
коцка зелка
малку грашок
1 свежа пиперка
бибер во зрна
шоља ориз
масло
магдонос
ловоров лист

Подготовка: Исечете го целиот зеленчук на коцки. На масло пропржете го ренданиот морков и додадете го исецканиот праз, динстате, а подоцна додадете го другиот зеленчук и уште малку динстате.
Додадете вода, бибер во зрно и ловоров лист. При крај на готвењето додадете го  измиениот ориз.

На крај поросете со неколку лисја магданос, зачини исол. Пријатно!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрограма во Јавна соба
Следна објаваЈУНГ: За да шириме радост, мора прво нашето срце да биде радосно!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР