Дали сте расположени за малку романса или копнеете по приватност во друштвото со вашата сакана личност?

Ние ви ги откриваме најдобрите хотелски апартмани што можете да ги резервирате кога сте расположени за малку љубов, подалеку од сите. Ви предлагаме на нив да се фокусирате не само за Денот на вљубените и во некои слични прилики, туку заради најдобриот ефект, да ја изненадете саканата личност со барем викенд одмор во еден од нив.

Од дрвена куќа со базен во Пукет до вила на карпа на бреговите на Сумба, ви покажуваме пет сериозно сензуални хотелски соби кои сигурно ќе ви го разбудат вистинското расположение.

 Keemala – Пукет,Тајланд

Nihi Sumba Island – Sumba, Индонезија

Blakes Hotel – London, UK

 La Residence – Garden Route & Winelands,Јужна Африка

Bellevue Syrene – Amalfi – Италија

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТопли џемпери инспирирани од празниците!
Следна објаваЦрвениот џемпер на Шанел – омилено парче на сезоната!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР