Американски уметник и италијански бренд ја создадоа колекцијата на производи Pavone за изложбата Design Miami.

Екстравагантниот дизајн е инспириран егзотичната убавина на пауните.

На изложбата за дизајн во Мајами, Visionnaire ја претстави новата колекција на мебел Pavone („паун“), дизајнирана од уметникот и дизајнер со седиште во Лос Анџелес, MARC ANGE.

„Павоне (преведено од италијански „ паун “) е моја алегорија за луксуз“, вели Марк за својата работа. – Оваа прекрасна птица никогаш не се грижи за опстанок, не се крие, не се плаши и не бега. Тој го троши целото свое време и енергија демонстрирајќи ја својата убавина “.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовогодишен чоколаден свет во Скопје Сити Мол
Следна објаваПрекрасни чевли за пречек на Нова година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР