Мобилните телефони станаа нешто без кое повеќето луѓе не можат да живеат…

Тие се во нашите раце повеќе отколку што навистина ни требаат и тие дефинитивно, ни трошат значително повеќе време во нашиот секојдневен живот. Ние ги сакаме нашите телефони како да ни се драги пријатели и честопати гордо се фалиме за нив. Колку се поголеми и поскапи, толку се подобри.

Деновиве, повеќето луѓе можат да си дозволат релативно скапи телефони, но тој „скап“ не е ист како „скапите“ за кој зборуваме во овој текст. Телефоните што можеме да си ги дозволиме не се ништо во споредба со цените на десетте паметни телефони што ќе ви ги презентираме во овој текст.

Прескапи? Секако. Вредат за секој денар? Дефинитивно не. Но, сепак, нешто нè тера да ги посакуваме. Ако веќе не можеме да ги имаме во наша сопственост, тогаш барем можеме да ги погледнеме.

Погледнете низ нашата галерија за да ги откриете десетте најскапи мобилни телефони на светот.

1/10) 10. Vertu Signature Cobra – $310,000

(2/10) 9. Goldvish Revolution – $488,150

(3/10) 8. Gresso Luxor Las Vegas Jackpot – $1 милион

(4/10) 7. Goldvish Le Million – $1 милион

(4/10) 6. Goldvish Le Million – $1 милион

(6/10) 5. iPhone 3G Kings Button – $2.5 милиони

(7/10) 4. Goldstriker iPhone 3GS Supreme – $3.2 милиони

(8/10) 3. Stuart Hughes iPhone 4 Diamond Rose – $8 милиони

(9/10) 2. Stuart Hughes iPhone 4S Elite Gold – $9.4 милиони

(10/10) 1. Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond – $48.5 милиони

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМароко е главната инспирација на новата Dior Cruise 2020 кампања!
Следна објаваОткриена е темата за Met-Galа 2020 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР