Брендот Dior ја ангажираше Brigit Nidermaer за снимање на својата Cruise 2020 кампања …

Оваа колекција содржи парчиња кои се инспирирани од енергичната дестинација како што е Мароко, со интересни дезени и силуети.

Тексас, капи, пончоа со реси и драпирани фустани се издвојуваат во оваа Cruise сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПразнична кампања на Agent Provocateur во каубојски стил!
Следна објаваДесет најскапи мобилни телефони на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР