Земјите од Г-7 потпишаа еколошки договор со 20 модни брендови за спас на планетата …

На самитот на G7, што се одржува во Бијариц од 24 до 26 август, водачите на државите потпишаа договор со модните брендови за акција во борба против климатските промени.

Повеќе од 20 модни брендови им се придружија на лидерите на G7, вклучувајќи ги Kering, H&M и Zara, Inditex. Тие потпишаа глобален пакт за борба против климатската криза и заштита на биолошката разновидност на океаните.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФантастична соработка на Alexander Wang x Bulgari
Следна објаваКако да се решат проблемите во пријателството?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР