Прв поглед на луксузната колекција чанти …

Наречена “Serpenti Through the Eyes of Alexander Wang”, оваа колекција на торби претставува интерпретација на славната Bulgari Serpenti Forever чанта.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајмоќниот Porsche Cayenne е plug-in хибрид
Следна објаваЗемјите од G-7 потпишаа еколошки договор со 20 модни брендови за спас на планетата
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР