Карипските острови, со своите бујни долини и ридови покриени со кокос, шеќерна трска и банани, нежни бели песочни плажи и топлиот океански ветер, се најбараните дестинации за одмор низ целиот свет …

Можете ли да замислите како ќе се чувствувате по неколку недели во една од врвните карипски вили, далеку од стресниот секојдневен живот, каде што ќе бидете опкружени со чиста убавина на природата, сонцето, бескрајниот поглед кон океанот, опуштените прошетки на плажа и бројните локални ресторани.

Се разбира, тука има неверојатни одморалишта, во кои пристап имаат само богатите. Најдобрите летувалишта не се само луксузните хотели кои можат да се најдат во сите други делови на светот, туку претставуваат совршена комбинација на природата, убавината, мирот и луксузот, кои совршено да се вклопувват со Карибите.

Од квалитетот на услугата, преку дизајнот на ентериер и екстериерот, до придобивките што ви се достапни, ние ги избравме за вас најдобри луксузни одморалишта на Карибите, кои се достапни оваа година. Разгледајте ја нашата листа и откријте ги топ 10 на листата:

10. Jumby Bay Island, Antigva

9. Pink Sands Club, St Vinsent Grenadini

8. Necker Island

7. Petit St Vincent, St Vinsent Grenadini

6. Parrot Cay By Como, Turks Kaikos

5. Dorado Beach, Portoriko

4. Hermitage Bay, Antigva

3. Jade Mountain, St Lusia

 2. Calabash, Grenada

 1. Tortuga Bay, Dominikanа

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛето во Јавна Соба
Следна објаваНовиот стан на Новак Џоковиќ во Мајами!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР