Веќе ја имавме можноста да ја видиме луксузната Gucci колекција за ентериери, а сега овој бренд се враќа на сцената со своите нови декорации…

Овој пат, нивната линија содржи сè – од екстравагантни столици, до шик парчиња како шољички, свеќи и држачи за мирисни стапчиња. Се разбира, секое парче е декорирано со интригантна графика и дезени на Gucci, создавајќи луксузна и примамлива естетика која веднаш ќе ја крене естетиката во секоја соба.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDolce & Gabbana: Модна кампања есен/зима 2019!
Следна објаваЛето во Јавна Соба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР