Брендот Dolce & Gabbana го посети модниот Милано за снимањето на својата нова кампања есен / зима 2019 …

Италијанскиот моден бренд се фокусираше на женски фустани, вклучувајќи и брокатни јакни и кроени пелерини.

Фотографиите ги изработи Бранислава Симоницка.

Веруваме дека ќе уживате во фотографиите од оваа кампања, кои можете да ги видите во галеријата.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКуба е хедонистички рај кој треба да се посети!
Следна објаваGucci: луксузна декоративна колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР