Нејзината заработувачка е 600 милиони долари годишно!

Ријана, 31-годишната пејачка е прогласена за најуспешна во 2019 година.

Пејачка, актерка, амбасадорка на убавината и од неодамна модна дизајнерка, официјално е најбогатата жена во светот на музичката индустрија.

На годишната листа на американскиот магазин Forbes, за најбогатите жени во Америка за 2019 година, Ријана е на врвот на листата на музичарки, заработувајќи 600 милиони долари. Објавувањето вели дека големото богатство на Riri е стекнало преку успешното партнерство со LVMH, кога во 2017 година ја лансираше линијата на козметика Fenty Beauty. Fenty Beauty на Ријанаи донесе 570 милиони долари за само 15 месеци од своето постоење.

Ријана, исто така, создаде свој бренд на долна облека Fenty со Tech Stile Fashion Group и нејзин сопствен бренд на облека заедно со LVMH.

Второто место на табелата по убавицата од Барбадос го завзеде Мадона, која заработи 570 милиони долари, трета е – Селин Дион (450 милиони долари). Потоа, тука се Бојонсе (400 милиони долари) и Тејлор Свифт (360 милиони долари).

Да потсетиме, минатата година, Кејти Пери беше рангирана за најплатена пејачка.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако се носи Панама шапка во лето 2019!
Следна објаваКако изгледа новиот пентхаус од 80 милиони долари на Џеф Безос во Њујорк!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР