Дали имате било каква дилема за летна Панама шапка за жени?

Панама шапката е синоним за класичен ретро-инспириративен изглед. Но секогаш можете да направите да изгледа модерно. Како? Дозволете да ви покажеме некои од нашите омилени. Можете да ги комбинирате со сите ваши секојдневни омилени модни парчиња, но треба да имате на ум една клучна работа – BALANCE!

Овие фотографии на модерни дами во трендовска облека 2019, не инспирираат како се носат овие Панама шапки во град и на плажа …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд: Мешавина на принтови!
Следна објаваРијана е прогласена за најбогата жена во музичката индустрија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР