СЕ породи Меган Маркл …машко е!
Војводата и војвотката од Сасекс објавија на Instagram_ дека му посакуваат добредојде на своето првородено дете – син, во раните утрински часови

Бебето е родено денес на 06. 05. 2019 год., рано во 5.26 часот по локално време, со тежина од 3.260 килограми. Mајката и бебето се добри.

– Беше неверојатно – рече принцот Хари, смешкајќи се, додавајќи дека е многу поносен на својата сопруга.

Обраќајќи се на медиумите, принцот Хари истакна дека тој и Меган Маркл не се одлучиле кое име ќе му го дадат на својот син и најави дека сите тројца, за првпат, ќе се појават во јавноста за неколку денови.
Честитки и од нас …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзбор на совршен бел фустан за лето 2019!
Следна објаваКонцерт за паметење на Лени Кравиц во Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР