Odabir savršene bele haljine za leto

 Сега е вистинското време да почнеме да бараме совршен бел фустан за летната сезона!
А белиот фустан, всушност е еден од главните трендови на оваа пролетно-летна сезона.

Тренди девојките бираат сосема различни модели за креирање на секојдневен стил: романтични фустани со карнери, машни и тантела, фустани со слободен крој до подот, фустани кошули или лелеави и романтични дизајни.

Таквите фустани ги стилизираат  на свој начин: со обоени чорапи и контрастни тоалети или спортски сандали и Mary Jane чевли.

Избравме за вас неколку елегантни бели фустани кои ќе бидат совршен додаток на вашата летна гардероба.

Image result for asymmetric white summer dress 2019

Image result for white summer dress 2019Image result for white summer dress 2019

Image result for white summer dress 2019

Related image

Related imageImage result for white summer dress 2019

Image result for asymmetric white summer dress 2019

Image result for bela haljina so mashnjama

Image result for bela haljina so mashnjama

Image result for bela haljina so mashnjamaImage result for asymmetric white summer dress 2019

Related image

Image result for asymmetric white summer dress 2019

Image result for asymmetric white summer dress 2019

Image result for asymmetric white summer dress 2019

Image result for asymmetric white summer dress 2019

Image result for asymmetric white summer dress 2019Image result for asymmetric white summer dress 2019

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАуто Шоу од 10. од 12. мај со олдтајмери и електрични автомобили во Скопје Сити Мол
Следна објаваСe породи Меган Маркл …машко е!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР