Состојки:
400 м засладено кондензирано млеко
400 г бело чоколадо
100 гр црно чоколадо
50 гр пена бонбони од слез

Подготовка:

Во помал калап 20 × 20, поставете ја хартијата за печење.

Во сад ставете го чоколадото да се растопи на пареа. Кога чоколадото ќе се растопи, додајте го кондензираното млеко, а потоа посипете ги потскршени бонбоните од слез. Претурете се во калапот, а потоа ставете го калапот во фрижидерот, околу 3-4 часа се додека не се затегне колачот.

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 цитати на Хелен Мирен кои секоја жена треба да ги прочита!
Следна објава„ВТОРА ШАНСА“ Е ЖЕНСКИ ФИЛМ ЗА СИТЕ НАС
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР