Savršeni luksuz vas čeka u Portoriku

Кога St Regis Bahia Beach Resort беше отворен кон крајот на 2010 година, тој брзо стана носител на луксузната нота во Порторико …

Како и многу други големи имиња погодени од ураганите Ирма и Марија, познатото одморалиште го искористи времето за кое беше затворено, за себе си да си подари нов живот, инвестирајќи 60 милиони долари во поправки од подот до таванот и реновирања кои беа неопходни, со цел се врати подобро и посилно од било кога.

Savršeni luksuz vas čeka u Portoriku

Сите 139 соби од ова одморалиште имаат нов шик амбиент. Ѕидовите и мебелот се покриени со бели и окер тонови, оставајќи го фокусот на тиркизната вода на Карипското Море или зелените, живи градини видливи низ прозорците и балконите.

Savršeni luksuz vas čeka u Portoriku

Секоја соба има стаклен бар кој може да се пополни во согласност со вкусот на сопственикот од страна на посветен батлер, како и посебни удобности, како што се големи тераси и купатила.

Savršeni luksuz vas čeka u Portoriku

Ресторанот покрај новата плажа Beach Shack нуди неверојатен поглед на целиот имот и морето.

Savršeni luksuz vas čeka u Portoriku

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Менструација“ ќе стане „фемструација“ – голема победа за феминистките ширум светот
Следна објаваНајскапиот пијалок во Дубаи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР