Групата на ирски експерти открила дека кокосот на природен начин го отстранува кариесот.
Кокосово масло содржи својства кои се борат против киселините кои создаваат кариес.

Ако имате кариес и под хитно ви е потребно природно решение, започнете третман со кокосово масло. Земајте секој ден две лажички кокосово масло и жабуркајте во устата, задржете неколку минути, што подолго, току подобро. Потоа исфлете го маслото и едноставно измијте ги забите.

За само неколку недели ќе видите целосно исчезнување на кариесот, а кокосовото масло ќе ги направи забите побели и посјајни. 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодните критичари го избраа најубавиот фустан на доделувањето на Оскарите!
Следна објаваOбединети дизајнери од Европа на 19-тиот Моден викенд во Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР