Image result for w dubai

W Hotels Worldwide го отворија своето најново одморалиште W Dubai – The Palm…

Како што името на овој хотел сугерира, овој луксузен хотел се наоѓа на најголемиот вештачки остров Palm Jumeirah во Дубаи. Луксузниот хотел го комбинира животниот стил на компанијата W Hotels, нивниот експресивен дизајн и рестораните од светска класа, нудејќи навистина еклектични искуства на своите клиенти.

Related image

Image result for w dubai

Инспириран од еволуцијата на најдинамичните градови во светот, W Dubai во себе го содржи W симболот, претставувајќи го коритото на пустинската река која испарила, во форма на петокатен атриум, украсен со златни детали на врамени кутии, кои не потсетуваат на различни фази на модерните градби во Дубаи, како и многу интересен  елемент на самиот влез, наречен The Soundwave, кој е тежок 6,5 тони и долг 30 метри.

Image result for w dubai

Освен екстравагантните карактеристики на дизајнот, овој хотел импресионира со своите 350 луксузни соби и апартмани, декорирани со модерни арапски графити, инспирирани од текстот на славната песна изведувана од либанскиот пејач, Fairouz.

Image result for w dubai

Related image

Image result for w dubai

Кога се работи за кулинарските искуства, W Дубаи нуди неколку ресторани кои ги водат светски признати шефови, како италијанот Masimо Boturа и јапонецот Akirо Bek.

Image result for w dubaiImage result for w dubai

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантна и светкава кампања на Boucheron!
Следна објаваПионерот на хип хопот Grandmaster Flash за првпат во Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР