Ако барате освежувачко дотерување за вашиот ентериер, доволно е да погледнете по социјалните мрежи и да дознаете што ќе биде актуелно оваа година.

Не е потребна голема инвестиција за да му дадете на вашиот простор модерен и трендовски изглед. Тоа ќе го постигнете со додавање на само неколку нови украсни предмети.

Тоа може да биде интересен тепих, раскошни перници на софата, едноставно огледало или интригантна форма на мебел.

Image result for 5 decorative elements i home design 2019

Еве кои предмети ќе бидат најбарани во 2019 година кога станува збор за домашната  декорација.

Перници со живи бои

Расфрлани перници по троседот или фотељата, се едноставен и ефтин начин за менување на декорацијата во вашиот простор, без огромен ремонт. Едно време, беа популарни со дезени, кои сѐ уште изгледаат одлично – но сега гледаме поголеми, со повеќе заситени бои. Побарајте перници од тешки, богати ткаенини и заситени бои, како што се слива, модар патлиџан или корално црвено боја.

Луѓето стануваат се повеќе свесни за здравјето, и знаеме колку тоа е од полза од вистински растенија во домот.

Image result for 5 decorative elements i home design 2019

Мебел со заоблени природни облици, маса или кадифен тросед.

NAMEÅ TAJ KOJI IMA OBLINE

 Кружни огледала

Ако сакате да внесете органска форма во вашата соба, кружните огледала можат да бидат евтина опција. Дизајнерите препорачуваат да ги барате оние кои немаат широка рамка, нешто што е едноставно.

OKRUGLA OGLEDALA

Ориентален тепих

Друга работа која станува многу популарна е ориенталниот тепих кој ќе го видите насекаде.

ORIJENTALNI TEPISI

Природни растенија

Вистинските растенија како декоративни акценти стануваат сè попопуларни. Луѓето стануваат се повеќе свесни за здравјето, а знаеме колкава е ползата од природните растенија во домот.
ŽIVE BILJKE

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузен подарок за денот на вљубените – пливање со кит ајкули во Мексико!
Следна објаваБојата која ја обожувавме во 80`те, повторно се враќа во мода!-(Кобалтно плава)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР