На Париската Модна Недела која неодамна заврши беа преставени најновите модели на големите модни куќи `Haute Couture`, прекрасни колекции за сезона пролет/лето 2019.

Модните критичари и стручњаци веднаш се `фрлија` на работа анализирајќи ги детално сработените модели на големите мајстори на модата, кои изнедрија од нивните работилници, а оценките беа извонредни.

На прв поглед највпечатлива е Кобатната Плава боја како уште и ја нарекуват и кралска боја. Таа ќе внесе доза на гламур во вашиот аутфит, и ќе направи да изгледате мошне елегантно.

За дневните пригоди се препорачува оваа нијанса да комбинирате со неутрални бои како што се бела, розе, пудер, додека за вечерните изглегувања се препорачува комбинација на кобалтно плава со црвена и црна.

Моделите на Giogio Armani и Jean Paul Gaultier беа фаворити на Париската Модна Недела. Во продолжение погледнете ја галеријата на модели кои ги одбравме за вас!

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 Декоративни елементи кои треба да ги набавите во 2019 година!
Следна објаваНова Giuseppe Zanotti колекција со потпис на Ritа Orа!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР